Yükleniyor...

Öneriler:

"Trabzon 20 yıl sonra kaos içinde olur"

Trabzon'un ulaşım sorunu ve daha fazlası Haber61 TV’de masaya yatırıldı.


Haber Servisi – Son dönemde Trabzon gündeminin bir numarasında Rize-Erzurum hattına kaydırıldığı iddiaları ortaya atılan Demiryolu projesi bulunuyor. Hemen her kesimden konu ile alakalı olarak açıklamalar gelirken belirtilen görüşlerin bir çoğunun ortak görüşü Erzincan-Gümüşhane-Trabzon hattına yapılmasının daha uygun olacağı yönünde.

Demiryolunun yanısıra Trabzon’un gündemini meşgul eden diğer konular ise yine ulaşımla ilgili. Yapılması planlanan ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından ihalesinin yapıldığı açıklanan, yerinin tartışma konusu olduğu yeni terminal projesi, Kemerkaya mahallesinden Deliklitaş mevkiine doğru yapılacak, Çömlekçi Mahallesinde oluşan trafiğin azaltılması amaçlanan tünel, Kanuni Bulvarı ve Bulvarın Boztepe tünel geçişleri bunlardan bazıları.

Bütün bu konular Haber61 TV’de, Haber61 Genel Yayın Yönetmeni Levent Ustabaşı, Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen ve KTÜ Ulaştırma Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şeref Oruç tarafından masaya yatırıldı.

Yorum Yaz