• Trabzon 22 °C
 • Rize 15 °C
 • Artvin 6 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Giresun 19 °C

Osman Kanber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şike mi? Ne şikesi?

17 Ağustos 2011 Çarşamba

Hepiniz hatırlarsınız geçen yıl internetteki video paylaşım sitelerinde ve Facebook'ta patlayan "Artiz Amca" furyasını.

Ordu'da ikinci el araba pazarında röportaj yapan muhabirin “Pazarda artış var mı?” sorusunu yanlış anlayan vatandaşın  “Artiz mi? Ne artizi? Artiz ne arar la bazarda” cevabı gündem olmuştu.

TFF başkanının basın toplantısını izlerken araba pazarındaki o görüntüleri izler gibi oldum. Ortalık şike diye yıkılıyor. Yüzlerce delil var. Savcı belgelere bakarak tutuklama istemiş, hakim kabul etmiş şikeciler içerde.

TFF başkanı açıklama yapıyor ama sanki Ordu'daki artiz amca konuşuyor? savcı şike demiş o şişe anlamış. cevap veriyor. 

“Şişe mi? Ne şişesi? Şişe ne arar la fenerde”

 

Şimdi iddianame beklenecek.

İddianame hazırlanınca birkaç ay daha incelenecek.

Sonra mahkeme kararı beklenilsin denecek.

Sonra temyiz var.

Yaz var.

Kış var.

Peki neden böyle?….

Çok basit. Federasyon yönetim kuruluna seçilen 15 kişi Türk futbolunu iyi idare etsinler diye değil onları oraya seçtiren takımlarının çıkarlarını kollasınlar diye seçiliyor.

Futbol camiasındaki herkes biliyor ki TFF yönetim kurulunda 5 Fenerli, 5 Galatasaraylı ve 4 Beşiktaşlı var.

İstediğin kadar belge olsun bu üyelerin takımlarının küme düşmelerini gerektiren bir karara, evet diyebileceklerine inananınız var mı.

Diyelim ki oldu.

Haber61 de 13 Ağustos tarihli “tahkim 6-1 bizden yana” haberini lütfen bir daha okuyun.

Şu anda tutuklu bulunan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu seçimden hemen sonra TFF ile ilgili diyor ki: "Tahkim Kurulu 6-1, Disiplin Kurulu 4-3 bizde”

Yani Tahkimin Yedi üyesinden Altı’sı disiplin kurulunun Yedi üyesinden Üç’ü Fenerli. Geri kalanlar da zaten ya GS’lidir ya BJK’li.

Bunlar onaylayacak da fener küme düşecek?

Aslında çok da düşünmeye gerek yok, TFF’nin sonuçta ne karar alacağı da disiplin kuruluna verilenlerden belli; Bırakın ifade vermeyi Savcıya yolda görüp selam verenler bile disiplin kurulunda ama mesajcı Emre yok.

Neden?

Artiz mi? Ne artizi? Artiz ne arar la bazarda.

 

Bu yazı toplam 7338 defa okunmuştur.
Okuyucu Yorumları

Toplam 23 yorum eklendi.

 • !!!beylul22 Ağustos 2011 Pazartesi 16:35

  Hak ettiğimiz hakkımızın tarafımıza tescili için Federasyonu tescil etmiyor ve muhatap almıyorum. Ekonomik olarak, sosyal olarak Trabzon ve camiası zarar gördüğü halde cezalar Trabzon’a kesildi. Madem bu kadar kolay karar alıyor idiniz niye uzamış kirli tırnaklarınızı kesmediniz? UEFA kapıya dayandı, derse ki sen tırnağını kesmedin ben parmağını keseceğim. Kangren olmasın diye. Neden? Niçin kimden korkunuz? Bundan böyle Karadeniz masmavi suları paklamaz, paklansanız GÜNEŞ kurutmaz.Sınıfta kaldınız,kaos ortamına gerginliğe prim verdiniz.Olacakların ki olmaz umarım sorumlusu tff….

   BeğendimBeğenmedim
 • 02:43Murat kartal20.08.2011 02:43

  Arkadaslar Aziz baskan kac senedie baskan?geven yil.son.macta berabere kalip Bursayi sampiyon yapmadikmi? Ayni federasyonla daha oncesinde ya denizli maci son dakika da vermedimi? Nerde denizliye verilen paralar kimse konusmuyor bjk ibb kupa.macini her tarafimiz temiz ilk oluyormus gibi her sene son haftalrda kume dusen takimlar tum maclari almiyormu? Sike her yil yokmu

   BeğendimBeğenmedim
 • Tuz Koktu!beylul19 Ağustos 2011 Cuma 09:57

  1990–1996–2004 -2011 sezonlarında Trabzon’un önü kesilerek elinden alınan şampiyonluklar egemen İstanbul takımlarının elinden alınsa ne yapardın Federasyon? UEFA şüphe varsa dahi 55.madde açık teşebbüs varsa dahi karar verirsin der. Peki, yoktu belge bilgi neden uğraştırdınız? Egemen takım ve egemen siyasal anlayışlarını arkasına alan İstanbul takımları değil Anadolu Kulüpleri olsa yine aynimi olurdu kararınız?
  Hak ettiğimiz hakkımızın tarafımıza tescili için Federasyonu tescil etmiyor ve muhatap almıyorum. ekonomik, sosyal biz zarar görür olduk. 1990 Mutlu Çelik, 1996 Metin Tokat,2005 Cem Papila ve 2011 Aziz Yıldırım başta bütün bunların müsebbibi federasyonmuş demek geçen sezon Federasyon hakem atamaları ile hakkımız gasp etti. O zaman ben düşünürüm ki Federasyonda şikeye bulaştı. UEFA karşısında nasıl aklayacağız kendimizi? Nasıl kime anlatacağız gerçeği? Amatör veya profesyonel sporcularımızı nasıl yarışa sokacağız.
  Federasyon beceremedi karar veremedi, tuz koktu beyler, artık izlemem futbol için zaman ayırmam markanız batsın zaten batacak merak etmeyin…

   BeğendimBeğenmedim
 • Toplam 23 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Telefon: 462 326 73 73 Pbx - 532 456 71 41 / Faks : 0462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA