• Trabzon 27 °C
  • Rize 27 °C
  • Artvin 27 °C
  • Gümüşhane 27 °C
  • Giresun 28 °C

İsmet Eraydın / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oy Trabzon Trabzon

03 Kasım 2014 Pazartesi 12:40

Oy Trabzan Trabzan

İçin kalay için kalaylı kazan

Efkarlı günlerume

Geldi çattı Remezan

Bu türküyü hep biliriz, zaman zaman da mırıldanırız. Trabzon deyince, efkâr deyince akla hep Trabzonspor gelir. Bunun inkârı mümkün değildir. Bazen şehre katkı sağladığı bazen de şehirden çok şey alıp götürdüğü söylenir. Aslında bu bir tez konusu olmakla beraber, bu takım bizim için virüs gibidir. Tedavisi zor bir hastalık. Bazen yataklara düşürüyor bazen de birazcık nefes aldırıyor.

Sigara bağımlıları var ya ona benziyor bizim bağımlılığımız. İçince vücudumuz zarar ediyor, organlar iflas ediyor, farkında değiliz.

İçmeyince de başınız ağrıyor, canınız sıkılıyor, bir şey var çözemiyorsunuz ama rahat değilsiniz, huzursuzsunuz, sonra sigaradan bir nefes alınca, nikotin yoksunluğunuz gidiyor, oh be diyorsunuz.

Trabzonspor bağımlılığı da buna benziyor. Sizi ona çeken bir sürü güzel neden varken. Fakat sizi sıkıntıya sokup psikolojinizi alt üst eden bir yığında dalavere var…

Türkiye’de zenci muamelesi görüyorsunuz. Oynadığınız lig sahada değil, federasyonun koridorlarında oynanıyor. Kapalı kapılar ardında birileri senaryoyu yazıyor, belirledikleri oyunculara dağıtıyorlar. Güç denemeleri oralarda yapılıyor. Rahatlıkla yüzünüze baka baka şampiyonluğunuz çalınıyor. Bunun için hazırlanan kılıflar UEFA tarafından yırtılıyor. Kral çıplak kalıyor. Tamam diyorsunuz hırsız yakalandı, adalet yerini bulacak, ama en güvendiğiniz adamlar(!) sizi bir gecede satıyorlar. Zira siz onlar için çantada kekliksiniz. Kanunlar değiştirilip, suçlular aklanmaya verilir.

Taraftar olarak yapılan bu iğrençlikleri hazmedemezsiniz, direniş falan dersiniz. Sizin gibi düşünen insanları "ha bu O adam, kurtarıcımız” dersiniz. Bilmezsiniz ki o da karşı tarafın sen ikna ol diye ortaya sürdüğü bir aktördür. İyi oynar, iyi ikna eder karşılığını da fazlasıyla alır.

Trabzonspor mu, ona tarihinde bıraktığı anlı şanlı yerle yetinmesi söylenir.

Çünkü onların sihirbazları çok güçlü, eğer siz aranızdan Musa çıkarmadıktan sonra bu cambazları alt etmeniz düşünülemez.

Sizleri Vahit der oyalarlar, Cardoza der oyalarlar, Waris der oyalarlar. Bu takımı tanınmaz hale getirirler. Yabancıların para kazanıp gittikleri, uğrak yeri olur şehri Trabzon.

Bazen isyan edersiniz, sizin sakinleşmeniz için iki tane (ZEKİ, MUSTAFA) günah keçisi, yine sizden bulurlar.

Bu cambazlar hep bu ipleri sererler hep bu iplere sizi asarlar.

Bazen keşke takım tutmasam ya da sıradan bir Anadolu takımını mı tutsaydım diye söylenirim.

En azından sadece büyük dedikleri takımlarla oynadığımızda hakkımız yenirdi, alışırdık bu duruma, böyle kedinin fareyle oynaması gibi oynuyorlar, içim sıkılıyor.

Bu yazı toplam 14580 defa okunmuştur.
Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum eklendi.

  • fuzuliömer çırak03 Kasım 2014 Pazartesi 21:21

    kahve köşelerinden çıkmış sözler gibi, anlamsız, dayanaksız ve duygusalca..

     BeğendimBeğenmedim
  • Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Telefon: 462 326 73 73 Pbx - 532 456 71 41 / Faks : 0462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA