• Trabzon 27 °C
  • Rize 27 °C
  • Artvin 27 °C
  • Gümüşhane 27 °C
  • Giresun 28 °C

İbrahim Sağlam / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlgilisine sorular

14 Ekim 2014 Salı 11:25

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞINA- EPDK BAŞKANLIĞINA

SORU 1: AKSA ELEKTRİK- ÇORUH EPSAS adlı şirket Trabzon ilinde elektrik  faturalarını hangi periyotla müşterisine gönderebilir? Bu keyfi midir? İki ayı bulan veya on günlük fatura uygulamasında tüketimin sınır değerleri aşmasıyla tüketiciye fazla ücret yansıtılmakta mıdır?

SORU 2: Söz konusu şirket topladığı parayı kendi kontrolünde ne kadar süre ile  tutmaktadır? Bu süreler değiştirilerek, özelleştirme koşullarına uyulmadan haksız kazanç  temin edilmekte midir?

SORU 3:Sözleşme gereği bu şirket gerekli yatırımları doğru yere, doğru zamanda ve hakkıyla yapmakta mıdır?

SORU 4:Aynı grubun bir başka şirketi KARADENİZ GAZ, Trabzon’da DOĞALGAZ konusunda sözleşmesindeki şartları yerine getirmekte midir?

SORU 5:Bu şirketin Rize ve Trabzon’da umduğunu bulamadığından bahisle, yavaşladığı ve keyfi mazeretler ileri sürdüğü, ilgili siyasi talepleri ve belediyeleri ciddiye almadığı, yatırımları geciktirdiği şeklindeki halk arasındaki yorumlar irdelenmekte midir?

SORU 6:Özelleştirme kapsamında bakanlığınıza ve diğer sorumlu kuruluşlara ait ihalelerin ve şirketlerin gerekli denetimleri etkin yapılmakta mıdır?

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA

SORU 1:Akyazı Spor Kompleksinin TOKİ ile GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI arasında bir protokolle yapıldığı bilinmektedir. Bu kompleksin adının verilmesinde Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi yetkili midir? Yetkiliyse Bakanlığınızın ve Trabzonspor’un görüşü alınmış mıdır?

SORU 2:Bakanlığınız, birçok ilde aynı yöntemle yaptırdığı stadyumları ilgili kulüplere devrederken adlarını koyarak mı vermiştir yoksa ilgili kulüpler stadyum adlarını kendileri mi vermişlerdir?

SORU 3:”Avni AKER STADYUMU” adı bu şehirle ve Trabzonspor’la özdeşleşmiş ve maziden gelen hukuki bir hakla benimsenmişken, yeni stadyuma isim aramak veya spor  kompleksine isim vermek zamanlama ve tartışma biçimiyle doğru olmuş mudur? 

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

SORU 1:Bu şehrin giderek daha büyük sıkıntılar üreten OTOPARK sorununu hangi yöntemlerle ve hangi projelerle çözmeyi planlamaktasınız?

SORU 2:Kaldırım, ev ve işyeri girişleri, dar sokaklardan geçişleri tamamen veya kısmen işgal eden araçlarla ilgili hangi önlemleri almaktasınız? Vatandaşın bu konuda çiçek saksıları, sandalye, park yapılması yasak tabelaları ile kendi hukukunu nasıl zoraki korumaya çalıştığından haberdar mısınız?

SORU 3:Dolmuş sürücülerinin giderek daha kaba, keyfi davranışlarından, istedikleri yerde durduklarından, trafikte keyfi (çok yavaş veya hızlı) gidebildiklerinden, yolcuları istedikleri yerde bindirip, istedikleri yerde (yolun neresi olursa olsun, ortası, kenarı, yoğunluğu, beklemesi fark etmeden) indirdiklerinden, çakma beyaz farlar taktıklarından ne kadar bilginiz ve ilginiz olmaktadır?

SORU 4:Tabela kirliliği ve Türkçe olmayan yazıların yoğunluğu konusunda, ayrıca estetik görünüm sağlamak için bir çalışma yapmakta mısınız?

Bu yazı toplam 2057 defa okunmuştur.
Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum eklendi.

ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Telefon: 462 326 73 73 Pbx - 532 456 71 41 / Faks : 0462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA