• Trabzon 27 °C
  • Rize 27 °C
  • Artvin 27 °C
  • Gümüşhane 27 °C
  • Giresun 28 °C

Hande / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir diyeceğim var!

15 Ekim 2014 Çarşamba 14:51


Hangisini yazayım?

Kobane? Suruç? İnsani yardım?

Artık tehdide varan HDP tutumu? Işid?

Türkmenler? Ölümler? Sokağa çıkma yasakları?

Klavye ırkçılığı? Tahammülsüzlük? Bizden olmayana ölmeyi ve zulmü reva görmek? Her Kürdü önce insan değil yalnız PKK sempatizanı olarak görmek?

Ali İsmail KORKMAZ’ın duruşması?

Büyük Cumhurbaşkanımızın büyük Trabzon mitingi? (!)

Geceden kapanan yollar? Tepeden geçen helikopterler? “Ata” değil de “Ana” uçağı? Daha da yüksek sesle okunan ezanlar?

Ortahisar Belediyesi’nin yapması gerekip de yap(a)madıkları?

Araplarla komşu olmak istemememiz yüzünden yalnız Araplar için hazırlanan site projeleri? (Satılık ha! Toprak satmaktan bahsediyoruz! Yeraltından, gökyüzüne, tamamiyle, her tür tasarruf hakkı ile birlikte!) Uçan ev fiyatları?

Suriye’yle savaşalım mı? Mehmetçik? TSK?

Herhangi bir seçim yap(a)madığımız Baro seçimi? Peşine HSYK?

Öyle aksiyonlu bir ülkeyiz ki, ya kanser, ya kalp krizi!..

***

Hep yapmak isteyip de, neyi nasıl yapacağımı bilememek, organize olamamak, kimseye ulaşamamak ve benzeri nedenlerle içimde kalan bir projeyi gelin bu defa hayata geçirelim!

Nedir o, mesela Yuva’da yaşayan çocuklara bir el uzatmak. Kitap okumak, bir etkinliğe katılmalarını sağlamak, koruyucu aile olmak ve başka her ne yapılabiliyorsa…

“Yaptığımız yardımlar çocuklara gitmiyor, diye düşünenleri sen bana yolla!”, dedi, “gelsin bir görsünler burayı!” dedi, Yuva’da öğretmenlik yapan bir ağabeyimiz. Bilginize.

Tam da bu yazının hazırlandığı günlerde özel bir kreşin bir müzikal düzenlediğini öğrendim. Hevesle hem Çocuk Yuvası ile hem de kreşle irtibata geçtim. Kreşle yaptığım birden fazla görüşmede ısrarla telefona “yetkili” istememe rağmen, yetkilinin henüz bulunmadığını ve kendisinin yardımcı olabileceğini belirten arkadaş ne anlattıklarımı anladı, ne de aramalarıma döndü, yardımcı oldu. Bu seferlik de benim için bu Yuvadaki çocuklara müzikal izletme projesi hayata geçemedi. İyi de oldu, organizasyonu yaptığını iddia eden kreşin en basit organizasyondan, iletişimden yoksun olduğunu öğrendik.

Neyse, gelelim geçtiğimiz hafta bu proje hevesi nedeniyle yaptığım telefon trafiğinden öğrendiğim diğer önemli mevzuya. Yuvada çalışan öğretmen ağabeyimizin belirttiğine göre Çamlık Çocuk Yuvası kapatılarak, oradaki çocuklar Fatih Çocuk Yuvası’nda barınmaya başlayacaklarmış. “Haliyle gelir gelmez tüm kıyafetleri yıkanacak çocukların!” dedi ve Fatih Çocuk Yuvası’nın bu hafta için en acil ihtiyacının bir çamaşır kurutma makinesi olduğunu söyledi. Ben de bu vesileyle iletmiş olayım, belki bir (grup) hayırsever bu ihtiyacı giderir. Bize de en azından müzikali izletememiş olsak bile, bir ihtiyaçlarını gidermiş olmanın sevinci düşer.

Sevgiler,

Bu yazı toplam 2400 defa okunmuştur.
Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum eklendi.

ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Telefon: 462 326 73 73 Pbx - 532 456 71 41 / Faks : 0462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA