• Trabzon 27 °C
 • Rize 27 °C
 • Artvin 27 °C
 • Gümüşhane 27 °C
 • Giresun 28 °C

Orhan Çavuşoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan İHO’nun Suç Dosyası

06 Temmuz 2015 Pazartesi 13:32

Faruk Özak gibi Trabzonspor’un en büyük bir değerine “Seccadeli Sahtekâr” de,

Birlikte görev yaptığın bir yöneticinin “ Muhasebecilerimiz Şener dönemi hesaplarını 1 aya yakın inceledi, en ufak bir suistimal yok" demesine rağmen, elinde belge olmadan Sadri Şener’i kulübü zarara uğrattığı gerekçesiyle, mahkemeye ver.

Şener'i şike davasında avukatlara fazla para ödemekle suçla "sonra sen git Türkiye'de başka avukat kalmamış gibi 3 Temmuz  Şike Davasında Trabzonspor'a karşı Zafer Önder İpek'i savunan avukatı Trabzonspor kulüp avukatlığına getir.

 Trabzonspor’a kupasının verilmemesi talimatı veren Cumhurbaşkanının, mitinglerinde kürsüde bekle(!)

Bu ülkede tartışılan, adı adliye koridorlarında sıkça anılan Reza Zarrap’ı kulübün ciğerlerine kadar sok.

2 yılda 5 tane hoca değiştir, Tolunay Kafkas’a 5 milyon Euro tazminat ödeyelim.

Adı Şike davalarında sıkça geçen, Menajer Metin Korkmaz’a sıkıca sarıl.

12 Yöneticin istifa etsin, kongre yapmamak için diren. Yerel mahkeme kongre yap desin, Yargıtay bu kararı onasın, vakit kazanmak için sen git karar düzeltme itirazını Tekirdağ Şarköy’den yap. Hukuksuz bir şekilde Trabzonspor başkanlık koltuğunu işgal et.

Tüzüğe aykırı bir biçimde kulübe 1600 e yakın üye yap.

Trabzonspor’a kupasının verilmemesini sağlayan çarkın dişlisi Yıldırım Demirören’in, TFF başkanı olması için git ona oy ver.

Sana “ Bunu yapma, Demiröen'e destek vermek  2010-2011 sezonunda şike ile çalınan kupanın geri alınmasına karşın yapılacak en büyük İhanettir" diyenlere basın toplantında  “Namussuz” de, sonra da itham ettiğin o spor müdürünün gazetesine gidip özel röportaj ver.

Basını. özellikle de yerel medyayı her fırsatta rüşvetçilikle, ahlaksızlıkla, rantçılıkla itham et. Sadri Şener döneminde nemalanıyorlardı ,biz nemalarını kesince aleyhimize döndüler gibi gülünç bir bahanenin ardına sığın.

Avrupa’da kar kış demeden Şike Mücadelesini gönüllü olarak sürdüren FİFA ve UEFA merkezlerinin önlerinde protesto eyleri düzenlenmesinin baş mimarı İbrahim Ertürk’e ana avrat küfret.

Günebakış gazetesi imtiyaz sahibi büyüğümüz Ali Öztürk’e rüşvet teklif et. (Bu iddiayı Sn. Öztürk kendi köşesinde yazdı)

 Ona gücün yetmeyince, çalışanı Mehmet Karagöz ile hesaplaş. Öztürk’ün muhabirini Hollanda kampında antrenmana alma.

Bu meslekte 30 yılını geçirmiş meslek duayenlerinden, Cevat Kol’u antrenmana alma.

Bir tek sen doğrusun, sadece senin yaptıklarının tümü doğru. Zaten bugüne kadar yaptıklarının tümü doğru olduğu içindir ki, (!) 12 yöneticin arkalarına bakmadan, istifayı  basıp gittiler.

 Bakbaşkan iki meslektaşım da senin için suçlu olabilir, yazdıkları yanlış olabilir,beğenmeyebilirsiniz, hatta yalan haberde yapabilirle(!)

Bu meslek etiği ile ilgilidir.

Senin kurumunu korumak ve kollamak gibi bir görevin var… Nasıl Sadri başkanı bir çırpıda belgesiz, bilgisiz mahkemeye verdiysen, bu arkadaşlarımızı da yanlışlarını gördüğünde mahkemeye verseydin.

Hatta meslektaşlarımızın yaptıklarının belgeleri de var. Biri İnternet sitesinden, Facebook sayfasından, diğeri de gazeteden yazıyor.

Yasaklar bir şey çözmez başkan, sadece egonu tatmin edersin.

Yasaklarla basını terbiye edebileceğini düşünüyorsan, yanılıyorsun. Arkadaşlarımızın bir suçu,bir kabahati ve bir günahı varsa ve kulübe zarar veriyorlarsa, bu ülkede mahkemeler var sn başkan.

Kulübe, şahsına, kurumuna.yönetimine, karalayıcı, aşağılayıcı, çirkin ve iftiraya yönelik haberlerse, çözüm yasaklamak değildir, mahkemelerdir başkan.

Bu yolla basını sindirmeyi planlıyorsan, yine yanılacaksın. Sn Kol ve Karagöz ile aslan gibi size muhalefet eden basın mensuplarına mesaj vermeyi planladıysan, beyhude zaman harcıyorsun, nefes tüketiyorsun.

Zaman zaman Trabzonspor yönetimleri bu tür çağdışı yöntemleri kullanmış, ancak bir sonuç alamamıştır.

Arkadaşlarımızın bir suçu varsa,yöntemi bellidir başkan. Ancak sen Hakim de Savcı da olma.

Zorba ise hiç olma,

Başkan ol yeterli.

Yoksa Bumerang geri gelir başkan. Bundan kimsede kazançlı çıkmaz, ne sen, ne basın, ne kulüp.

Zaten yeteri kadar hatan var, birde basına yasakları ekleme suç listene

En azından kulüpten ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edildiğinde belki bir iki basın mensubu seni savunur.

Bu yazı toplam 12040 defa okunmuştur.
Okuyucu Yorumları

Toplam 4 yorum eklendi.

 • Mehmet09 Temmuz 2015 12:48

  Orhan Bey bir ara yazıyordum üzüldüm gerçekten. Çünkü Şike yle ilgili en ağır yazıları yazmıştın. Bence bu adamla ilgili hiç bir şey yazmayın. Hatta yüreğimize taş basıp takımı da izlemeyelim. Hoş böyle giderse iki yıl içinde batpı gider. Adam hala koltukta kalabilebilecegini düşünüyor. Saygı ve sevginin olmadığı yerde başarı olacağını düşünüyor. Artık aksiyon gerekir. Uyarı tamam da kim dinleyecek. Yanlış anlaşılmasın Trabzonlu değilim ama başına reklam parasına bahsediyor o vatandaş. Tüm başına dağıtılan paralar topla hatta 5 10 ile Carp Maluda nin bir yılda goturdugunun çeyreği olmaz. Taraftar olarak Ankaragücü donmekten korkuyorum.

   BeğendimBeğenmedim
 • istifa07 Temmuz 2015 00:29

  kapak olsun ihoya

   BeğendimBeğenmedim
 • YazarOrhan Türk06 Temmuz 2015 Pazartesi 14:50

  Sayın Orhan Çavuşoğlu, neden her yazında TS başkanını yıpratmak için her bahaneyi büyütüyorsun. Hep aynı amaçlı yazılar yazıyorsun. Bir anormallik var. Gerçekten menfaatiniz kesilmediyse nedir bu yıpratma gayretin. Başkanın ne zaman kongreye gideceğini siz mi tayin edeceksin. Çırpınmana gerek yok, delegasyonu aptal yerine mi koyuyorsun, seçim olunca delege seçimini yapar. Bu kadar basit.

   BeğendimBeğenmedim
 • Toplam 4 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Telefon: 462 326 73 73 Pbx - 532 456 71 41 / Faks : 0462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA